1.kolo, Okresní pohár SKMK - Ivančice B 6:1 (4:1)

23.08.2023

Střelci gólů: 11. Vlček, 15. Dančák K., 31. Traoré, 44. Okleštěk, 55. Okleštěk, 66. Traoré

Po víkendovém utkání v Modřicích šlo mužstvo SKMK v anglickém týdnu do zápasu se změnami v sestavě. Na hrot se postavil Traoré, který byl po vybojovaném míči Oklešťkem prvním neúspěšným zakončujícím zápasu. Ze začátku byla hra hodně soubojová a nedařilo se přejít přes zhuštěný střed pole. V 11. minutě si pak na kolmici zaběhl po pravé straně vápna Dančák, nahrál před bránu, kde na penaltě promáchl Traoré, aby Vlček dopravil míč bezpečně do sítě 1:0
Za malou chvíli bylo 2:0, když chyby v hostující obraně využil Momo, obešel brankáře a míč do sítě dopravil Dančák. Poté o sobě dali vědět hosté, když bránící Albert podskočil míč, ale zakončení Hlaváče zabránil Schuster a míč přešel do zámezí. Po vyhraném souboji ve středu pole vyzkoušel pozornost brankáře Knapek, ale tečovaný míč směřoval vedle tyče. Při důrazném souboji s hostujícím obráncem se nenechal od míči odstavit Traoré a zvýšil na 3:0
Po nízkém rohovém kopu Ivančic na přední tyč využil Foral nedůrazu bránících hráčů a snížil na 3:1. Další akci ivančických nezastavila ani ochranná síť, ale až koruna stromu za branou a padající míč poté ohrozil diváky ve "sky boxu" za bránou domácího gólmana Záleského. Chvíli před přestávkou divákům předvedl svou levačku Okleštěk, který po zpracování balonu z autu v blízkosti středové čáry poslal balón dalekonosnou střelou pod břevno překvapeného gólmana Boreše - 4:1.
Do druhého poločasu vstoupili hráči Ivančic lépe než do prvního a několikrát, zejména Svoboda, pálil na domácí branku, ve většině případů ale mimo tyče. Poté nejprve Okleštěk z přímého kopu rozvlnil síť tréninkové brány za čarou, aby vzápětí Knapek ze skrumáže nabídl míč  Oklešťkovi, který placírkou překonal brankáře - 5:1
Ani navyšující se skóre nevzalo hostujícím hráčům elán a v krátké době po sobě musel gólman Záleský vytáhnout několik zákroků, nejvážnější z kopaček Svobody a Schwarze. Postup do dalšího kola zpečetil po kolmé průnikové přihrávce Oklešťka Traoré, který udělal kličku gólmanovi a uzavřel skóre zápasu na 6:1.

V druhém kole se SKMK utká s vítězem zápasu Židlochovice - Dolní Kounice.