11. kolo FK Pojihlavan Kupařovice - SKMK 1:9 (0:8)

15.10.2023

Střelci gólů: 8. Ryšavý, 14. Okleštěk, 19. Simr, 28. Simr, 31. Ryšavý, 34. Okleštěk, 40. Simr, 42. Simr, 48. Schuster 

S cílem prodloužit sérii vítězství ve venkovních zápasech dorazili hráči SKMK do Kupařovic. Po krátkém oťukávání z obou stran naznačil Simr, že i tady budou chtít plně bodovat, když jeho křížná střela kopírovala brankovou čáru než aby míč skončil za ní. V další ofenzivní příležitosti si Okleštěk zpracoval míč na hrudi, přiklepl míč Ryšavému a ten střelou o tyč otevřel skóre utkání - 0:1.
Na opačné straně zapsal první šanci Šťastný, ale jeho střelu ztlumil gólman Záleský. O poznání lépe se vedlo Oklešťkovi, který přihrávku ze strany nechal šikovně propadnout a z otočky efektně překvapil domácího brankáře Klusáčka - 0:2.
Za malou chvíli se ocitl Okleštěk v pozici nahrávajícího, když vybídl Simra, který si míč zpracoval a tvrdou střelou nedal gólmanovi šanci - 0:3.
Domácí hráči byli hodně zaskočení, nervózně na sebe pokřikovali a tak šance Musteata, který přešel přes Knapka a nepřesně zakončil, byla ojedinělá. Za to hráčům SKMK v tu chvíli vycházelo prakticky vše, na co sáhli. Na centr Sítaře nedoskočil Okleštěk, ale padající míč bezpečně uklidil Simr k tyči - 0:4.
V další pohledné akci podržel míč Simr, přihrál pod sebe Schusterovi, který vyslal jedovatou střelu pod břevno. Brankář Klusáček vyrazil střelu nad sebe, ale padající míč před čáru dorazil Ryšavý - 0:5.
Do příležitosti se pak dostal znovu Schuster, jehož hlavička po přímém kopu Abraháma skončila těsně vedle. Do v tu chvíli bezradné obrany domácích se pak vehnal Okleštěk, odcentroval na Simra, jehož hlavičku gólman vyrazil, ale všudybyl Okleštěk doklepl míč do sítě - 0:6.
Překvapit Záleského se pak zkoušel domácí kapitán Staněk, ale jeho střelu brankář bez problémů zlikvidoval. V závěru poločasu se do dvou podobných situací dostal Simr. Nejprve rychlý útok založil Abrahám, přihrál Oklešťkovi, který se vyhnul jednomu hráči, a vybídl jej do běhu. Po škobrtnutí obránce se tváří tvář gólmanovi nemýlil 0:7.
Vzápětí dostal Simr do běhu přihrávku od Ryšavého a gólem uzavřel první půlku na 0:8.

Druhou půlku začal Simr asistencí, když od lajny nahrál na střed před vápno Schusterovi, který se uvolnil a přesnou střelou k tyči konečně zapsal gól - 0:9.
Nutno přiznat, že po výrazném náskoku z první půle a střídáních opadlo tempo hry stejně jako teplota poté, co se v poločase zatáhlo a hřiště tak bičoval jen studený vítr. 
Ze ztráty balónu na levém křídle se pak vyloupla příležitost pro domácího Janíčka, který zatáhl míč po lajně a našel před branou nikým nebráněného Musteata, jenž snížil na 1:9.
Domácí povzbuzeni i probuzeným publikem pak zapsali několik dalších pokusů, nejdříve nepřesně mířil Oulehla, poté tvrdou střelou z přímého kopu vyrazil Záleský. Nejblíže gólu pak byl Staněk, jehož střela skončila na břevně. Podobným výsledkem skončila také rychlá rozehrávka Oklešťka po faulu na Ryšavého, na břevna tedy smírně. Poslední velkou příležitostí byla střela Špačka, která změnila směr tečí Schustera, ale gólman Záleský na změnu směru zvládl zareagovat. 

v neděli 22. října od 14:30 přijďte podpořit domácí tým v posledním domácím podzimním zápase s Veverskou Bítýškou. 


-rp-

© 2022-23 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!