12. kolo SKMK - FC Veverská Bítýška 7:2 (3:2)

22.10.2023

Střelci gólů: 10. Sachinidis (vl.), 12. Simr (pen), 15. Okleštěk, 52. Simr, 67. Simr, 69. Okleštěk, 72. Dančák

Poslední domácí zápas podzimu nabídl fanouškům jediné letošní derby, soupeře z Veverské Bítýšky. Když se před zápasem roztrhaly mraky, nechybělo nic k tomu, aby mohly děti z kynických přípravek doprovodit obě mužstva k výkopu atraktivního zápasu.
Do utkání vstoupili hostující fotbalisté velmi aktivně a neznalý divák by nevěřil, že přijelo mužstvo, kterému se letos ještě nepodařilo bodovat. Aktivní hrou si hosté vynutili první vážnou šanci utkání, přímý kop Lajcmana na bránu nemířil. Na opačné straně centroval z levé strany Knapek, ale centr byl příliš dlouhý. Balón si doběhl Simr, pomohl si s Dančákem až se míč dostal k Ryšavému, jehož tvrdou střelu tečoval Sachinidis za záda vlastního gólmana - 1:0
Když vhazoval Veselovský aut, posunul si Simr prvním dotekem šikovně míč za obránce, který se na něj zavěsil a rozhodčí odpískal penaltu, kterou sám Simr i přes drobné podklouznutí proměnil - 2:0.
Efektivní pětiminutovku pak uzavřel Okleštěk, když po kolmici Dančáka na Simra dostal míč před prázdnou bránu jak na stříbrném podnose - 3:0.
Před naším pokutovým územím si pak nerozuměli Schuster se Záleským, když si dávali přednost pro zahrání balónu, čehož využil pozorný Nguyen, balón jím vypíchl a ten se dokutálel až do brány - 3:1.
Proměněná šance vlila hostům krev do žil a další náběh bítýšského útočníka hasil skluzem Bohdálek. V další ofenzivní vlně nejdříve Sova uklouzl, aby následně Novákovu střelu zneškodnil Záleský.
Síť se tak rozvlnila na druhé straně, kdy Oklešťkův přímý kop poslal do sítě Simr. Pro postavení mimo hru mu ale nebyl uznán. Okamžitě po rozehrání letěl míč před vápno domácích, kde Albert fauloval. Černá kočka přeběhnuvší po autové čáře, ale předpověděla, že Novákův přímý kop skončil nad bránou. O to horší situace přišla vzápětí, když nedůrazu obránců využil Kratochvíla do přestávky snížil - 3:2. Vinou zranění následně vystřídal Alberta Kunc.

Po dvou přímých kopech domácích v úvodu druhého poločasu škobrtl při bránění Schuster, své zaváhání ale napravil a zamezil útočníkovi Bítýšky zakončit. Krásnou uličkou poté vyslal Bohdálek Oklešťka, který udělal Srncovi hokejový blafák, který se ale zahnal do strany. Zasekl a odecentroval před bránu, kde si na míč vyskočil Simr - 4:2.
Do šance po autu dostal hostující Koupil, ale z místa penalty vysoko přestřelil. Pohlednou akcí se pak blýskl Okleštěk, který si zpracoval vhozený aut, nasadil hostujícímu obránci housle, ale ke škodě rekordní návštěvy střelu nesrovnal mezi tyče. Dlouhý centr si pak zpracoval Novák, ale pokus o přelobování mu vystihl Záleský. A tak gólem skončila až další spolupráce Okleštěk - Simr, který si naběhl na čechraný centr, zpracoval míč na prsa a obstřelil gólmana - 5:2.
Ve středu hřiště si neporozuměli hráči Bítýšky a míč se z nepřesné přihrávky dokutálel do zámezí. Na nic nečekal Imrich, vhodil aut na Oklešťka, který prostřelil míč pod tělem brankáře - 6:2.
Za Veselovského šel do hry Martin Dančák ve chvíli, kdy si míč k rohu postavil Okleště. Ještě než si Veselovský sedl na lavičku, dorazil Dančák vyražený míč po Simrově hlavičce - 7:2.
Poslední vážnější šanci rozjel po své ose Ryšavý, který si doběhl vlastní přihrávku za obranu, nacentroval před bránu, kde střídající Binder hlavičkou lízl míč, který však mířil mimo bránu. 

Poslední dva zápasy odehrají fotbalisté SKMK na venkovních hřištích. Příští sobotu zajíždějí k důležitému zápasu na hřiště Židlochovic, se kterými se poperou o lepší umístění do zimní přestávky a sezónu zakončí 4. listopadu v Pozořicích.  


-rp-

© 2022-23 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!