13. kolo FC Židlochovice - SKMK 2:7 (2:5)

28.10.2023

Střelci gólů: 5. Simr, 9. Knapek, 12. Simr, 28. Okleštěk, 42. Simr, 81. Simr, 87. Okleštěk

Státní svátek 28. října nám přichystal mj. i vrchol podzimní části, přímý souboj o druhé místo v tabulce na hřišti FC Židlochovice. Do přímou linkou IDS JMK spojenými Židlochovicemi vyrazila opět početná skupinka příznivců vlakem, včetně dvou bubnů. Další fanoušci dorazili po vlastní ose a tak nic nebránilo dobré sváteční fotbalové zábavě.

Šance v utkání po na krátko rozehraném přímém kopu otevřeli domácí, aby následně svou střelu na bránu otřel Okleštěk o obránce pouze na roh. Další příležitost těsně před střelou zmařil odkopnutím míče Imrich. Pak ale přišla akce, kterou museli ocenit i domácí fanoušci. Ryšavého nízký centr od lajny si zpracoval Simr na prsou a nádhernou střelou z voleje nedal gólmanovi Masařovi šanci - 0:1.
K příležitosti rozehrát přímý kop si stoupl Abrahám, namísto centru do vápna rozehrál do kraje Ryšavému, jehož přihrávka po zemi prošla vápnem až ke Knapkovi, který zvýšil na 0:2.
A třetí ranou do vazu domácích v krátkém čase byla akce Oklešťka, který prošel do vápna, přihrál Simrovi, který si položil dva obránce a poslal míč k tyči - 0:3.
Když se domácí oklepali, přihrál Tábora na Peše, ale jeho střelu bez problémů ztlumil Záleský. Pak zaváhal Knapek, ale další střela Peše mířila těsně vedle tyče. Když si na středu rozmýšlel co s míčem Abrahám, doběhl k němu Ryšavý a doslova mu balón sebral, potáhl a poslal po straně vápna do běhu Oklešťka, který namísto přihrávky před bránu překvapil brankáře Masaře a střelou k tyči zvýšil na 0:4.
Po faulu Oklešťka z ničeho dostali poté domácí rozehrát přímý kop a střelu skrz zeď poslal do sítě Slováček - 1:4.
Kdy už to vypadalo, že zápas spěje do poločasu, zužitkoval Oklešťkovu přihrávku Simr - 1:5.
O čtyř gólový náskok do kabin ale hráči SKMK přišli vzápětí, když si míč zpracoval Regec, přehodil si míč na pravou a střelou zpoza vápna hezky prostřelil Záleského - 2:5
A ještě než se šlo do kabin po první půlce přinesl vzruch moment, kdy nejdříve odpískal rozhodčí pokutový kop za ruku domácího obránce, aby jej ve chvíli, kdy si míč již chystal Traoré, odovolal po konzultaci s čárovým pro offside.

Do druhého poločasu nastoupily obě mužstva s očividně odlišnými taktikami. Domácí se snažili hnát za snížením, zatímco hráči SKMK se malinko zatáhli a hráli to více odzadu. Do paměti se tak mohla zapsat jen akce domácího Regece, který předvedl efektivní, ale nikoli efektní kličkovanou. Po dalším bojovném bloku utkání vystřelil z dálky Slováček, Záleský vyrazil a dorážka Tudora prošla kolem tyčky do zámezí. 
Utkání se tak celkem bez vzrušení dostalo až do závěrečné desetiminutovky, kdy hrál prim střídající Švec. Nejprve po získání zatočil míč z lajny pěkně za obránce a Simr zlomil tlak domácích hlavou na 2:6, aby poté přistrčil míč do běhu Imrichovi, jehož krásný centr nezužitkoval před branou úplně sám střídající Veselovský. V tu chvíli se areálem hřiště nesly opěvné chorály kynických fanoušků. Skvělou atmosférou nabuzenému Oklešťkovi se podařilo na půlce zachytit rozehrávku domácích, posunul míč na Simra a sám si sprintoval do prostoru za obránce pro zpětnou přihrávku, kterou proměnil v závěrečný gól utkání - 2:7.
Nic po zápase nebránilo tomu, aby si fanoušci s hráči užili pravou děkovačku.

Podzimní část sezóny ukončí hráči SKMK za týden v sobotu 4.11. od 14 hodin v přesunutém zápasu 1. kola na hřišti SK Pozořice.

-rp-

© 2022-23 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!