16. kolo SKMK - MFK Modřice 6:3 (4:2)

24.03.2024

Střelci gólů: 4. Vlček, 14. Schuster, 34. Knapek, 38. Okleštěk, 87. Simr, 90. Traoré

Do jarní části soutěže vstoupilo mužstvo SKMK se dvěmi novými tvářemi - Honzou Moravcem a Jiřím Huškou a staronovým Martinem Baranem, který s mužstvem hrál na začátku podzimní části. Po sérii sedmi přípravných zápasů přivítali fotbalisté v prvním jarním kole MFK Modřice.

A byli to hosté, kteří se prezentovali prvním náznakem šance z prvního rohového kopu utkání. Na druhé straně se po malé chvíli dostal míč před vápnem k Vlčkovi, který stahovačkou obešel obránce a nekompromisní střelou otevřel skóre utkání - 1:0.
V další šanci se pokusil Okleštěk rozjásat diváky, když jeho první střelu vyrazil brankář a Okli se zády k bráně pokusil nůžkami trefit bránu. Odvážný pokus ale zblokoval hostující obránce. Do další příležitosti se Okleštěk dostal hlavou, když lízl balón z rohového kopu, ale míč se jen otřel o břevno. Hosté ale záhy ukázali, že nebudou odevzdaným soupeřem jako na domácím hřišti, ale pokus Watora šel nad bránu. V další šanci kombinovali hosté před pokutovým územím až se míč dostal obloučkem ke Králíčkovi, který bezpečně prostřelil Záleského - 1:1.
Gól vliv krev do žil útočícím hostům a Králíček se v další šanci dostal přes Knapka, ale ohrožení brány zabránil Schuster. Po autu pak míč zatáhl Okleštěk, ale jeho akci překazil obránce na roh. Na precizním zahrání kopu Vlčka si naskočil Schuster a hlavičkou k tyči zavěsil - 2:1
V další akci hostů došlo k nedůrazu odehrání míče od brány a ten se odrazil od hrudi Sitaře jen ke Štouračovi, který uklidil míč do brány - 2:2.
Při další domácích upřel rozhodčí odpískání faulu, ale míč se dostal za vápnem k míči a jeho střela skončila opět na břevně. Při dalším rohu si nejvýše vyskočil Simr a jeho míč letící k zemi usměrnil za záda brankáře Knapek - 3:2.
Posledním gólovým momentem do přestávky bylo vysunutí do brejku Moravce, který šel se Smirem a Oklešťkem tři na jednoho. Moravec potáhl míč do vápna a přihrávkou před obránce nabídl míč před volnou bránu Oklešťkovi - 4:2.

O poločase poděkovali zástupci klubu Jaromíru Širůčkovi za dlouholeté působení v klubu i na pozici trenéra. Do pozici hrajícího kouče se posunul Tomáš Abrahám.

Do druhého poločasu nahradil Dufka Traoré. Po kostrbatých několika minutách, kdy rozehrávce nepomáhal ani podmáčený a hrbolatý terén došlo ke skrumáži domácího týmu k penaltovému faulu a následnou penaltu bezpečně proměnil a na drama zadělal Štourač - 4:3.
Neoblíbené nedáš dostaneš málem zažili domácí, když si nejprve předkopl míč Simr a brankář Vudka mu skočil pro míč nohy, aby na druhé straně hostující útočník málem srovnal skóre. Oživit hru pak dostali možnost Huška, Bohdálek a vinou zranění Vlčka po šprajcu naskočil i Abrahám. Když už se diváci dívali na hodinky a tlačili čas ke konci utkání, našel křížným pasem Baran vepředu Moravce, který se uvolnil přes obránce, míč šel přes Oklešťka až na Simra, který nezaváhal - 5:3
Poslední akcí utkání si naběhl za míčem Traoré a oslavil gólem svůj sobotní vstup do manželství - 6:3.

Na Bílou sobotu míří SKMK na hřiště Baníku Zbýšov (30. 3., 15:30).

© 2022-23 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.