5. kolo FK Hrušovany u Brna - SKMK 0:7 (0:4)

02.09.2023

Střelci golů: 9. Baran, 14. Okleštěk (pen.), 23. Okleštěk, 31. Okleštěk, 47. Okleštěk, 57. Simr, 70. Dančák K.

Do hezkého areálu Hrušovan u Brna, ze kterého bylo mezi domy vidět na nedalekou rozhlednu Výhon, dorazilo SKMK opět se značnou podporou fanoušků. Část z nich využila přímého spojení IDS a vyrazila vlakem z Kuřimi.
Hostující hráči ve zlatých dresech přijeli s vidinou natáhnout vítěznou šňůřu, k čemuž přispěl první šancí zápasu Traoré. Na druhé stránku otevřel účet šancí domácí kapitán Růžička, ale brankář Záleský střelu chytil. Poté zvedl diváky ze sedadel Simr, ale jeho hlavička skončila jen na břevně domácího brankáře. Další pokus o zastřelení si připsal po průnikové přihrávce Abraháma Okleštěk. Sérii šancí ukončil na konci první desetiminutovky Baran, který zužitkoval Oklešťkovu přihrávku a tvrdou ranou otevřel skóre utkání - 0:1.
Následně se na domácího brankáře řítil s míčem Simr, kterému ale Mrkvica skočil za hranicí pokutového území pod nohy a Simr přepadl nešťastně na hlavu přes gólmana. Rozhodčí gólmana pouze potrestal žlutou kartou a přímý volný kop nevyužil Okleštěk. Ten poté, co domácí obránce podkopl ve vápně Dančáka, nekompromisně pod břevno proměnil pokutový kop - 0:2.
Individuální akci se blýskl domácí Dohnálek, ale střela skončila na bránou. Dva bráníci hráči Hrušovan poté nestačili ve středu pole na Simra, který si pokryl míč, vyslal Oklešťka, který lobem nedal brankáři šanci a vsítil svůj druhý gól - 0:3
Hattrick dovršil Okli po chytré akci ve vápně, kdy si pustil balón, vyšachoval dva domácí obránce a střelou po zemi na přední tyč uzavřel skóre první půlky -  0:4. Do přestávky skóroval ještě Simr, ale gól nebyl uznán kvůli postavení mimo hru a z dálky asi 30 m zkoušel Okleštěk zaskočit domácího brankáře, střela šla ale těsně za břevno a skončila na síti.

Do druhé půle vystřídali Imrich, Bohdálek a Knapek a netrvalo dlouho, kdy první jmenovaný posadil oblouček na hlavu Oklešťka - 0:5. Po několika šancích na obou stranách vběhl ze strany do vápna Simr a prostřelil hokejově mezi nohy míč do sítě - 0:6. Za domácí obranou ocitl později také střídající Švec, ale bohužel nezamířil mezi tyče. Na druhé straně si připsal úspěšný skluz Knapek, který zblokoval střelu neúnavného Růžičky, který aktivně útočil z jedné i druhé strany. Mezi obránce si pak chytře vběhl Dančák a využil nahrávky Bohdálka z pravé strany pokutového území - 0:7. Domácí měli v druhém poločase několik příležitostí, ale vesměs všechny skončily nepovedeným zakončením či zákrokem našeho brankáře. Za zmínku však stojí lob "Poborák" střídajícího Hřebíčka, který ke zklamání domácích fanoušků dopadl až za břevno brány hostů.

Jelikož náš trenér není šilhavý a žádná pauza se nás netýká, přijděte podpořit už příští neděli 10.9. SKMK v domácím zápase s Blažovicemi.