6. kolo SKMK - SK Blažovice 7:0 (1:0)

10.09.2023

Střelci gólů: 4. Simr, 49. Okleštěk, 61. Imrich, 65. Simr, 68. Vlček, 74. Okleštěk, 78. Okleštěk

Před úvodním hvizdem obdržel Michal Tomandl, který poslední tři sezóny hájil bránu SKMK, dort z rukou trenéra Širůčka a vedoucího mužstva Večeři jako poděkování za odvedené služby.

Samotné utkání otevřeli hosté rohem, který ale nepřinesl ohrožení brány gólmana Hýska. Ten dostal přednost před Záleským, který však seděl na lavici připravený zasáhnout do utkání jako střídající hráč do hřiště. Na lavce se také objevila nové posila do středu pole Vlastimil Ryšavý.

Domácí hráči SKMK poprvé zahrozili ze strany, Imrich vybojoval míč, který se přes Oklešťka dostal k Simrovi. Ten se uvolnil přes obránce a tvrdou ranou otevřel skóre utkání - 1:0
Poté se šikovnou individuální akcí prezentoval Okleštěk, který přešel snad přes pětici hráčů Blažovic, ale zakončil nepřesně nad bránu. Na druhé straně střílel Filip Dvořák, ale jeho střela také mířila nad břevno brány tentokráte domácího brankáře. Souhru blažovických Michaela Dvořáka s Ondráčkem vychytal po střele druhého jmenovaného Hýsek. Po rohu se trefil hlavičkující Simr, ale sudí odhalil opření se o obránce a branku neuznal. Z pravé strany vápna na levou si pak potáhl míč Okleštěk, ale jeho střela skončila pouze na tyči gólmana Svobody. Po menším útlumu v půlce poločasu probudila diváky rána balónu do projíždějícího vozidla, když Schuster blokoval akci hostů. Více vzrušení po lajně pak přinesla kombinace 69, tedy souhra Květoše Dančáka s Vlčkem, jehož centr neproměnil na pravé straně nabíhající Imrich.
Zkraje druhého poločasu vyzkoušel připravenost gólmana Okleštěk. Na další akci po ťukesu Simr - Okleštěk - Simr - Okleštěk už byl ale krátký a Okli zvyšoval hlavou na 2:0
V šanci hostů se objevil agilní Filip Dvořák, který si zaběhl za stopery, ale pozorný Hýsek vyběhl a balón odkopl, vzápětí nastřelili blažovičtí tyč. Na druhé straně vběhl na Oklešťkovu přihrávku do vápna Imrich, zasekl a šťastně přeloboval gólmana Blažovic - 3:0. To už na hřišti byli vystřídavší nová posila Ryšavý a Juračka.
V dalším závaru se před bránou nejlépe zorientoval Simr a opakovanou střelou zvýšil na 4:0.
Za malou chvíli v další akci Simr nahrával diagonálně Oklešťkovi, který kličkou přes obránce uvolnil Vlčka a ten překonal brankáře - 5:0. V další vlně střídání se na hřiště podívali Martin Dančák, již zmiňovaný gólman Záleský v útoku a Kunc.
Další akci přerušil brankář Svoboda vyběhnutím pod nohy Ryšavého a po tvrdém střetu marně čekali domácí fanoušci, zda-li rozhodčí nařídí pokutový kop. K volnému přímému se pak postavil hostující kapitán Dominik Dvořák, ale poslal míč nad bránu. Prakticky z protiútoku navyšoval Okleštěk na 6:0, aby si po pár minutách připsal další gól a po čtyřech gólech v minulém kole zkompletoval hattrick - 7:0.

V dalším kole zajíždí hráči SKMK v neděli 17.9. od 15:30 na hřiště pátého týmu tabulky TJ Ochoz u Brna.