7. kolo TJ Ochoz u Brna - SKMK 1:3 (0:2)

17.09.2023

Střelci gólů: 5´ Okleštěk, 27´ Bohdálek, 87´ Simr

Do Ochozu u Brna vyrazila opět početná skupinka příznivců SKMK, aby sledovali jak SKMK v základní sestavě s Ryšavým odolává první akci domácích, střele kapitána Zajíčka. Na druhé straně z první vážnější situace udeřili hráči SKMK, od Květoše Dančáka se balón přes Vlčka dostal až k Oklešťkovi, který po kličce otevřel skóre utkání - 0:1.
V dalším průběhu poločasu si hráči SKMK zvykali na svižný pohyb mladších hráčů TJ Ochoz. K ohrožení brán na jedné či druhé docházelo sporadicky. Po necelé půlhodině musel ze hry kapitán Dančák, pásku převzal střídající Bohdálek. Ten se po chvíli na hřišti dostal s míčem po přihrávce Ryšavého do vápna a se štěstím našel z pravé strany skulinku mezi brankářem a tyčkou - 0:2.

První vážnější akcí v druhém poločase byl závar před domácím brankářem, kdy ze strany nahrával Simr, na míč nedosáhl Okleštěk, aby se k němu od Vlčka dostal míč zpět. Natahovačka brankáře, aby jej mohl přehodit nevyšla, stejně jako zpětná přihrávka do míst, kde už nebyl žádný ze spoluhráčů. Po deseti minutách rozehrávali domácí rohový kop, na který si vyskočil nejvýše Zajíček, z dorážky poté snížil Drábek - 1:2.
Mezi další šance našeho týmu patřilo nastřelené břevno z přímého kopu Oklešťka a závar před bránou po tvrdé střele střídajícího Švece, jehož střelu po kličce uklidil do brány Okleštěk. Tuto akci ale stejně jako náběh za obranu před tím zastavil praporek asistentky rozhodčího a offside. V druhé části poločasu poté získávali domácí hráči územní převahu, největší šance na srovnání skóre byla střela záložníka Dohnala. Našim hráčům se dlouho nedařilo míč vyvézt a definitivně zlomit odpor aktivnějších hráčů domácích, defenzíva si pomáhala jen odkopy a tlak Ochoze narůstal. Nakonec se ale po akci Imricha a jeho střele dostal k dorážce nejdříve Švec až balón vypadl před Simra, který přidal pojistku nad vítězstvím 1:3. Kaňkou na zapase bylo zranění Juračky před konečným hvizdem, který po zásahu do nosu odjel do nemocnice s podezřením na zlomeninu.

V dalším domácím utkání přivítají hráči SKMK doma v neděli 24. 9. od 15:30 SK Měnín. Přijďte povzbudit domácí borce!