8. kolo SKMK - SK Měnín 2:5 (0:3)

25.09.2023

Střelci gólů: 82´ Okleštěk, 89´ Simr

V černých dresech nastoupivší hostující hráči SK Měnín jakoby předurčili temný ráz utkání. Utkání začali hosté pohybem a na hráčích SKMK, kteří byli donuceni hrát vinou nemoci Schustera v pozměněné defenzivní lajně, bylo znát, že s tím budou mít problémy. První vážnější šanci si připsal hostující Sliva, jehož střelu Záleský vyrazil nad sebe a padající balón ještě stihl vyboxovat před dotírajícím útočníkem. Do další akce se Sliva dostal vzápětí, kdy po souboji s Knapkem vylétl míč do vzduchu a obloučkem zapadl do brány - 0:1
Zaskočení domácí hráči poté poprvé přihlíželi umění vysokého brazilského útočníka hostů Azeveda, který přesprintoval jak Ryšavého tak Abraháma, ale jeho pokus o obstřelení gólmana skončil až u rohového praporku. Domácí se dostávali do šancí po vypracovaných rohových kopech. Z jednoho z nich, ale vytěžil výhodu Azevedo, který vypíchl balón před Bohdálkem a dva na jednoho přihrál přes bezmocného Dančáka Slivovi, který zvýšil na 0:2.
Poté souboj Knapka s hostujícím obráncem posoudil rozhodčí jak faul našeho hráče. Na dlouhý centr do našeho pokutového území nevyběhl Záleský, couvnul a útočící Holeček již neměl potíž najít před bránou Slivu, který dovršil hattrick, 0:3.
Nabytou herní pohodu ukázal fanouškům Azevedo, který od středu hriště přešel po brazilsku přes tři domácí hráče a neporozumněl si jen se zakončením, které skončilo vedle tyčky domácího gólmana. 

V poločase předal Michal Havlík dárek k významnému životnímu jubileu 70. let bývalému starostovi Moravských Knínic a o trávník stále pečujícímu Františku Kšicovi. SKMK přeje pevné zdraví a spoustu dalších kilometrů naježděných po hřišti. 

Do druhého poločasu nastoupili hráči SKMK s odhodláním korigovat nepříznivý stav, po autu přehodil brankáře Simr, ale padající míč do brány zneškodnil hostující obránce. Velké drama ale hráči Měnina nechtěli připustit, Azevedo přiťukl míč Vránovi, který přízemní střelou zvýšil na 0:4.
Další akci Azeveda zastavil až Dančák na brankové čáře, střelu Lacka efektním zákrokem Záleský. Poté rychlým autem zahrozili domácí hráči, ale Simrovi  do kličky pod nohy pro balón skočil brankář. Před gólmanem tváří se tvář se po centru Oklešťka zjevil i Imrich, ale překonat se mu jej nepodařilo. Až Okleštkovi, který si zpracoval dlouhý míč a zasekávačkou obelstil jak obránce tak brankáře, se podařilo konečně rozvlnit síť - 1:4.

Jakékoliv myšlenky na závěrečný nápor ale zchladil Azevedo, který svůj výborný výkon korunoval gólem - 1:5.
V závěru po rohovém kopu, který si poprvé v utkání hráči SKMK rozehráli na krátko, si rozhrávající Vlček přiťukl s Oklešťkem a na centrovaný míč vyskočil Simr, jehož hlavičku usměrnil za záda gólmana vlastní obránce - 2:5.

Hráče SKMK čeká již tuto středu 27.9. od 16:30 zápas 2. kola okresního poháru s Židlochovicemi, další domácí mistrovské utkání pak v neděli 8.10 od 15:00 s Ivančicemi "B".


-rp-

© 2022-23 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!