9. kolo Dolní Kounice - SKMK 0:7 (0:4)

30.09.2023

Střelci gólů: 20. Ryšavý, 28. Okleštěk, 39. Okleštěk, 45. Okleštěk, 50. Simr, 55. Okleštěk, 85. Ryšavý

Utkání na hřišti dnešního soupeře dalo vzpomenout na dobu před dvěma lety, kdy hráči SKMK bojovali s Dolními Kounicemi o vítězství v soutěži a na hřiště svého rivala tehdy prohráli vysoko 7:1.
První akci utkání si připsali hráči s číslem 6. Nejdříve hostující David Veselovský, v prvním soutěžním utkání za muže po návratu z Kuřimi, nepřesně centroval do pokutového území, poté domácí Křemeček vystřelil vysoko nad bránu. Na druhé straně přišla nenápadná akce z levé strany, kdy Sitař zpoza vápna vystřelil a střelu mířicí pod břevno vytěsnil domácí brankář Zelinka. Roh šanci nepřinesl, ale přinesl jí další, kdy Okleštěk seřizoval mířidla a hlavou trkl vedle brány. Ve vápně se k míči dostal také Simr, který oklamal bránícího hráče Kounic a namísto zakončení přiklepl míč Ryšavému, který střelou k tyči otevřel skóre - 0:1.
Za pár minut šel míč po trpělivé rozehrávce od čáry po ose Veselovský, Schuster, Abrahám až k Oklešťkovi, který parádním přízemním angličanem navýšil na 0:2.
Ani domácí ale nesložili zbraně a jedovatou střelou Veselého efektně zneškodnil Záleský. Po něm Kašparovský dostal trošku volného místa a zkoušel z dálky neúspěšně překvapit našeho gólmana. Do domácího vápna se pak vřítil Okleštěk, zaklonil se k obstřelení gólmana, ale naneštěstí pro domácí si míč srazil obránce do brány - 0:3.
Z druhé strany pak útočil Traoré, přešel přes obránce a přiťukl všudybylovi Oklešťkovi, který kličkou obešel i gólmana a zavěsil na poločasových 0:4.

Druhý poločas nabídl nejprve Schusterovu sraženou střelu, následně zahrávaný roh, kdy míč propadl k Ryšavému, jehož přizvednutý centr doputoval na hlavu Simra a ten se nemýlil - 0:5
Do šance se dostal také při chuti hrající Okleštěk, jeho střelu nejprve usměrnil brankář, aby následně vyrazil i míč, který mířil po odrazu do sítě. Při další spolupráci Simr - Okleštěk ale už bylo veseleji a skóre se měnilo na 0:6.
Pak následovalo několik nepřesných střeleckých pokusů, které rozvlnily listí nad mohutnými olšemi nad branou domácích. V poli si zahrál i Záleský, který daleko za velkým vápnem společně s Dančákem likvidovali dlouhý nákop domácích. SKMK do druhé půlky poslalo postupně Švece, Ondřeje Veselovského, Martina Dančáka a předsedu Bindera. Režii nových spoluhráčů si pak vzal na starosti neúnavný Okleštěk, který nejdříve slovně rozhýbal Martina Dančáka, aby vzápěti vybídl ke sprintu Bindera. Ten se mohl zapsat mezi střelce vzápětí, když dostal míč od Simra, ale v zakončení nebyl přesný. Po takřka několikáté podobné akci, kdy míč mířil z obrany na hrot, posunul Simr balón na Bindera, ten na Ryšavého, který uzavřel skóre utkání na 0:7 a k radosti hostujících fanoušků vymazal poslední prohru s e soupeřem.
Poslední vzrušení a šanci domácích fanoušků na gól měl Misailov, který prošel přes obranu, ale jeho střelu Záleský vyrazil a míč z brankové čáry vykopl Květoš Dančák. 

V dalším domácím utkání se hráči SKMK střetnou v neděli 8. 10.  v 10:30 s týmem Ivančice "B".


-rp-

© 2022-23 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!