Finále poháru OFS TJ Baník Zbýšov - SKMK 2:6 (0:6)

05.06.2024

Střelci gólů: 6´ Traore, 11´ Imrich, 15´ Vlček, 17´ Traore, 27´ Traore (pen), 38. Traore

Finále poháru okresního svazu Brno - venkov se sehrálo s TJ Baníkem Zbýšov v areálu Slovanu Rosice, na neutrální půdě. Krásné téměř letní počasí pokazila dvacet minut před zápasem bouřka, která vydatně zkropila rosický trávník. Nicméně rozhodčí Havlíček byl nekompromisní a v doznívajícím dešti hvízdl do píšťalky pro zahájení utkání.
Obě mužstva začala obezřetně a v pohybu testovala, co si na podmáčeném terénu mohou dovolit. První zrychlení hry a sice pas Hušky na Moravce zužitkoval po krásné přihrávce po zemi před bránu Traore - 0:1
Podobná akce, kdy si tentokráte pro autové vhazování za obránce naběhl Huška, gólem neskončila, protože pobídka od Hušky prošla po zemi skrze vápno. Na opačné straně centroval Hudec na Nekužu, ale knínická defenzíva odvrátila na roh, který boxoval Záleský stejně jako následně vrácený centr. Za obranou se poté ocitl s míčem Traore, prostřelil sice brankáře Moose, ale míč zpomalil tak, že jej stihl doklepnout do brány Vlček - 0:2.
Vzápětí utekl po lajně Moravec, dosprintoval si míč, který se svezl po mokré trávě, počkal na Traoreho, který jeho přihrávku bez pardónu využil - 0:3.
Další pobídka z kraje hřiště do vápna proletěla skrze malé vápno, ale míč si na druhé straně hřiště převzal Imrich, přešel přes obránce a prostřelil Moose na bližší tyč - 0:4.
Za malou chvíli se dostal Imrich do další šance, ale tentokráte byl úspěšnější zbýšovský brankář. Když se našim obráncům podařilo odvrátit centr pryč z vápna, dolétl míč jen k noze Vodáka, který střílel nad Záleského bránu. Z pravé strany vběhl do pokutového území Vlček, zkrotil balón na mokrém terénu, ale při snaze pokrýt si balón před brankářem byl sražen. Proměněnou penaltou zkompletoval hattrick Traore - 0:5.
Rozehrávku soupeře zachytil Baran, po jehož nahrávce střílel Ryšavý, ale Moos míč pokryl. Krásnou individuální akcí se prezentoval Vlček, když si na lajně obešel krajního beka, zatáhl míč a jeho precizní přihrávkou nepohrdl Traore - 0:6.

Do druhé půlky nastoupil Albert a Švec, který v první akci nabízel Moravcovi, ale Moos byl úspěšnější. Následně centroval ze strany Traore, jehož centr zpracoval Schuster Albertovi pro střelu nártem, která šla nad bránu. Na druhé straně si poté na dlouhý pas naběhl Nekuža a na jeho pohotovou přízemní střelu se musel k zemi složit Záleský. V další akci Nekuža poslal do sprintu Marečka, proti jehož střele už byl Záleský bezmocný - 1:6.
Další míč před bránu z kopačky Švece z kroku přestřelil Bohdálek, který vystřídal společně s Dufkem. Pozornost hráčů a ochota se vracet se v druhé půlce druhé poločasu na těžkém terénu snížila, nechali tak propadnout dva hráče Zbýšova a ti akci dva na Alberta proměnili v gól - 2:6.
Do vápna zasprintoval Moravec, ale byl sražen. Hráči dali příležitost zahrát pokutový kop brankáři Záleskému, který ale proti kolegovi neuspěl. Po následné šanci pak reagoval na kopnutí Dufek šlápnutím na protihráče a byl vyloučen. V poslední snaze regulovat skóre nastřelil záda Alberta Kozel a po přímém kopu Forala hlavičkoval vedle Vodák.

Ziskem Poháru tak hráči SKMK kompletují double, trofej pro vítěze Okresního přeboru přeberou v sobotu po posledním domácím zápasem s Pozořicemi (8.6., 10:30). Jste všichni srdečně zváni.

© 2022-23 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!