RAFANDA CUP

30.01.2024

Rafanda Cup – Svratka

27.1.2024 jsme se s hráči mladší přípravky SKMK zúčastnili turnaje Rafanda Cup konaného ve Svratce. S hráči a jejich rodiči jsme měli sraz v 7:45 u Základní školy ve Svratce, kde se turnaj konal v místní tělocvičně. Ani brzké ranní vstávání nesebralo mladým hráčům nadšení a všichni se těšili na to, jak změří síly proti ostatním týmům. Pro všechny naše mladé kluky (včetně jednoho trenéra) se jednalo o vůbec první zkušenost s takovým fotbalovým turnajem. Jednalo se o halový turnaj, kterého se účastnilo 8 týmů z okolí města Svratka.

Otevírací zápas celého turnaje sehrálo mládežnické mužstvo hráčů SKMK s týmem TJ Sokol Havlíčková Borová. Na inkasovaný gól se našim hráčům podařilo najít odpověď, ale další góly se přidat nepodařilo. Remíza 1:1 z prvního zápasu povzbudila naše hráče do dalšího turnaje.

Druhý zápas jsme sehráli s týmem FK Proseč. Bojovný a sympatický výkon našich hráčů na soupeře  bohužel nestačil a prohráli jsme 0:3. Jak se později ukázalo, tým FK Proseč byl finalista celého turnaje a skončil na druhém místě.

Třetí zápas ve skupině jsme sehráli s mužstvem SK Sokol Prosetín/TJ Sokol Holetín. I tento zápas bohužel naši mladí fotbalisté prohráli 0:2. Opět jsme se potkali se silným soupeřem, který skončil na celkovém třetím místě celého turnaje. V celém týmu vládla dobrá nálada, o kterou nás ani tyhle dvě prohry nepřipravily. Při první účasti na fotbalovém turnaji sehráli naši hráči vyrovnaná utkání proti velmi kvalitním týmům, které se umístily v celém turnaji vysoko.

I přes to, že jsme ve skupině jsme skončili na posledním místě šli naši hráči hrát s nadšením malé semifinále. Náš tým mladých fotbalistů SKMK předvedl sympatický výkon, ale bohužel podlehl domácímu týmu SK Svratka s výsledkem 0:2. Po tomhle zápase na nás zbyl pouze zápas o 7. místo.

Zápas o 7. místo jsme sehráli s mužstvem SK Sokol Radostín nad Oslavou. Po velmi dobrém výkonu se našim mladým hráčům podařilo vybojovat svoji první výhru 1:0 a turnaj zakončili s pocitem vyhraného zápasu. Znova musím zdůraznit, že se jednalo o vůbec první turnaj našich hráčů mladší přípravky, ročníku 2015 a mladších, a proto hodnotíme celkově turnaj jako úspěšný. Hráči si zápasy užívali a v přestávkách mezi zápasy se nemohli dočkat až znovu nastoupí k dalšímu zápasu.

Určitě se nejednalo o naši poslední účast na fotbalových mládežnických turnajích.


Robert Malášek

© 2022-23 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!