SK Blučina - SKMK 1:5 (1:3)

02.05.2024

Střelci gólů: 5´ Moravec, 10´ Okleštěk, 33´ Simr, 72´ Simr, 90´ Okleštěk

Svátek práce, jarní počasí, obklopené hřiště lidmi, rekordní výjezd fanoušků z Knínic... toto vše nabízelo utkání jara a bitva o první místo těsně před začátkem zápasu. 

A byl to starý známý Surmach, který vzápětí poté, co si na něm Baran vysloužil žlutou kartu, natáhl k první střele utkání, ale pokus o střelu na zadní tyč nevyšel. To na druhé straně byl o poznání úspěšnější Moravec, který vyslal Simra na hranici malého vápna, sběhl si do vápna na zpětnou nahrávku a střelou k tyči otevřel skóre - 0:1 (v oficiálním zápise je uveden střelcem gólu Okleštěk).
Když se nepodařilo Huškovi ani napodruhé překonat po rohu gólmana Hubáčka, vybojoval si při naší rozehrávce míč Surmach a pohotově obstřelil vyběhnutého Záleského, kterého však v bráně zastoupil Dančák. Po dalším rohu se k odraženému míči dostal Huška, jehož střelu vyrazil Hubáček jen k Oklešťkovi, který míč pohotově zasunul do brány - 0:2.
Na hřišti se začalo trošku jiskřit, zejména souboje Kleina se Simrem končili hvizdem rozhodčího, který některé další souboje pouštěl a nervozitě na hřišti moc nepomohl. Když ze souboje na půli vypadl míč před Oklešťka, zvedl Okli hlavu, zkontroloval postavení brankáře a z dálky zkoušel Hubáčka zaskočit. Střela šla však nad bránu. Před naší bránou se pak zastřeloval Valenta, jeho střela šla nad bránu. Při snaze o rozehrávku ztratil míč před vlastním pokutovým územím Huška a Poláček s pomocí teči překonal Záleského - 1:2. 
Na pravé straně okopávaný Traore potáhl ve velmi pohledné fotbalové akci míč do protiútoku, nahrál na střed, kde Simr pustil míč na nabíhajícího Ryšavého, který míč zavezl do vápna a vrátil zpět Simrovi, který vrátil hostům dvoubrankové vedení - 1:3
V hlavičkovém souboji se pak zranil Schuster, ale náplast vrátila Šusťu zpět do hry.

O poločase vystřídal Traoreho Dufek. První akce druhé půle zřejmě rozhodla o osudu zbytku utkání. Po rozehrávce si míč pokryl Surmach, obešel dva protihráče a ze 30 metrů vyslal tvrdou ránu, která mířila zřejmě do rohu Záleského brány, který předvedl excelentní zákrok, míč vytáhl a nepustil soupeře na gól. Domácí se vrátili z kabin hodně nabuzení a zle zatápěli obraně hostů. V dalším souboji vypíchl pozorný Baran míč Surmachovi. Došlo na dvě vynucené střídání, Abrahám šel za Moravce a Knapek za Hušku. Zejména Dufek vlétl do zápasu výborně a větral pravou stranu soupeře, stejně jako odpracoval obranné úkoly v zatížené defenzivě SKMK. Několikáté ošetřování krvácející rány na čele a narumplování na železné zábradlí nezlomilo Schustera. Když se nám po delší době podařilo podržet balón, vyslal Okleštěk centr na Simra, ale tomu odebral balón obránce. Dlouhý odkop Záleského lízl hlavou Dufek za sebe a nabíhající Simr nedal gólmanovi šanci a zlomil odpor domácích - 1:4.
Vysunuvší se Klein poté kombinoval s Madiarem, který si prohodil strany se Surmachem, ale střela druhého zmiňovaného nemířila mezi tyče. Pak si míč zatáhl Juránek, z defenzívy vyplul balón před Madiara, jehož rána skončila na spojnici Záleského brány. V závěru naskočili do zápasu Sitař s Albertem a byli u toho, když Okleštěk využil autového vhazování a uzavřel skóre utkání na 1:5.

Zápas se hrál jako utkání 15. kola Okresního přeboru stejně jako semifinále Okresního poháru. Fotbalisté SKMK se tak utkají ve finále poháru s vítězem ze dvojice Zbýšov - Blažovice, pravděpodobně 5.6. (místo utkání bude upřesněno). Celek SKMK se vyšvihl do čela Okresního přeboru, o bod před SK Blučina.

V neděli přivítají hráči SKMK od 16.30 celek z Dolních Kounic. Přijďte fandit!!!

© 2022-23 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!