SK Měnín - SKMK 1:3 (0:3)

28.04.2024

Střelci gólů: 5´ Okleštěk, 20´ Ryšavý, 23. Traore

Soupeři z Měnína jsme po nevydařeném podzimním zápase měli co vracet. V základní sestavě tentokrát chyběli Simr s Moravcem. I bez nich si připsali vážnější šanci hosté, když po přihrávce Dufka střílel plackou k tyči Sitař, ale pozorný gólman Otáhal střelu vyrazil, do ohně vracel pak z brankové čáry Okleštěk, ale k dalšímu ohrožení nedošlo. V další šanci si balón zalepil Traoré, obešel dva protihráče a přihrál Oklešťkovi, který si položil domácího obránce a tvrdou střelou pod břevno nedal brankáři šanci - 0:1.
Když si míč k rohu postavil Okleštěk, podařilo se domácím míč odhlavičkovat, bohužel pro ně jen před číhajícího Ryšavého, který sklopeným nártem k tyči zvýšil na 0:2.
Velmi zdařilý úvod pak završil Traore, když nepohrdl Dufkovou přihrávkou z kraje hřiště, a zvýšil na 0:3.
Domácím chyběl zraněný Azevedo, na kterého si početná skupinka hostujících velmi dobře pamatovala z domácího zápasu, a bez něj postrádala hra domácích šťávu. Hráči SKMK se tak dostávali do dalších šancí, Dančáka po kolmici Oklešťka vychytal Otáhal. Až pak se na druhé straně dostali do vápna domácí, ale skluzem zastavil Urbánkovu střelu Baran. Poté to z druhé strany zkoušel Vrána, ale střela skončila na boční konstrukci brány. Poslední šanci měli domácí, když Huškovu ruku poslal sudí do výhody, míč se dostal do vápna, kde si ho ve skrumáži vytáhl Záleský.

V druhém poločase se na stopery postavili střídající Knapek s Albertem, a po nedorozumění prvně jmenovaného se Záleským, otevřeli  hosté seznam šancí. Poté Knapek bránil náběh dvou domácích útočníků a po drcnutí do jednoho z nich, pískl rozhodčí přímý kop. K němu se postavil Aujeský a hezkou ranou snížil - 1:3.
Střídáním hostů a zvýšenou aktivitou domácích otupila ofenzivní síla, Schuster hrající v druhé půlce uprostřed hřiště vyslal do lajny Švece, který z první přihrával po zemi do vápna, ale dobíhající Dufek neusměrnil gól mezi tyče. V druhé půlce hodně aktivní Sliva tváří tvář nepřekonal Záleského, další střela Vrány šla pak dva metry od tyče. Spolupráci Švec, Dufek zakončoval poté Schuster hlavou, ale hlavičce chyběl kousek, aby ohrozila domácí bránu. Jemný tlak domácích sice znervózňoval fanoušky Knínic, ale kouskováním hry z obou stran se SKMk bránilo většímu tlaku. Poslední šance měl střílející Vrána, za jehož střelou vedle plachtil Záleský zbytečně a pak signál po rohovém kopu, kdy rozehrávku nakrátko střílel Holeček do bezpečné vzdálenosti od naší brány.

Anglický týden nabídne jarní bitvu o první místo, když na státní svátek 1.5. (16:30) zajíždí hráči SKMK na půdu vedoucí Blučiny. Zápas je dvojzápasem, protože je zápasem 15. kola stejně jako semifinálovým zápasem Okresního poháru. V neděli 5.5. pak přivítáme od 16:30 celek Dolních Kounic.

© 2022-23 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!