TJ Baník Zbýšov - SKMK 0:9 (0:2)

30.03.2024

Střelci gólů: 30. Traore, 37. Moravec, 48. Traore, 54. Okleštěk, 64. Simr, 69. Moravec, 72. Imrich,
84. Moravec, 85. Moravec

Na Bílou sobotu nastoupili hráči SKMK na hřišti Baníku Zbýšov. A byli to právě hosté, kteří se dostali jako první do šance, když v pasivním offsidu zůstal stát Traoré a pro míč si vyběhl Vlček, který kombinaci nevyužil. Traoré sám poté založil akci, když centr z pravé strany neprošel na nabíhajícího Oklešťka s Moravcem. Domácí se do akce dostali po rohovém kopu, kdy míči zabránil Sitař a poté střela Kozla šla nad bránu. Poté si kníničtí obránci nerozuměli při zpětné přihrávce, kdy se míč ocitl až ve vápně, ale Záleský odkopl před domácím útočníkem na roh. Následoval dvojitá akce Zbýšova, nejprve Hudec a poté ani Syrovátka nevyslali své směry mezi tyče. Na druhé straně uvolnil Traoré obloučkem Dančáka, který podobným způsobem nepřelstil domácího gólmana Moose. Hráčům SKMK v té chvíli chybělo lepší finální zakončení a klid na kopačkách. Když nebyl při zakládání akce dostatečně důrazný Moos, zachytil míč Moravec a po kombinaci se míč posunul až k Traoremu, který otevřel skóre utkání - 0:1.
Druhou minelu udělala domácí obrana zanedlouho, když se nedohodli Moos s Krystýnkem a pohotový Moravec jim vypíchl míč a bez problémů jej poslal do prázdné brány - 0:2.
I přes zaváhání se nenechal domácí gólman přelstít Okleštkěm a pokus o další přehození zlikvidoval. Poslední akcí překvapil Hudec, jehož centr ze strany zaplaval na bránu, ale Záleský střelu vyškrábl. 

Po změně stran nahradil Knapek Hušku ve stoperské dvojici. Jak složitě hráči SKMK nakládali s šancemi v první půli, o to jednodušeji zakončovali své příležitosti v poločase druhém. Nedlouho po přestávce krásnou kličkou uvolnil Vlček a přes malé pokutové území přihrál Traoremu, který nedal gólmanovišanci - 0:3.
Domácí neskládali zbraně a tak si Kozel navedl míč před vápno, ale vysokou střelou nad neohrozil Záleského. Když první vybídnutí Moravce zastavila asistentka rozhodčí zvednutým praporkem, dostal se Moravec o malou chvíli do totožné šance, kterou sice nepřekonal Moose, ale Okleštěk míč uklidil do brány - 0:4.
Na hřiště se dostali Imrich s Kubou Dančákem. Agilní Moravec s Oklešťkem dál táhli jeden útok za druhým. Okleštěk si nabíhal po pravém křídle, aby míč poslal před bránu na Simra, který nadvakrát překonal brankáře - 0:5.
Další neproměněná střela Kozla nad bránu na jedné straně a v zápětí proměněný náběh Simra s Moravcem za obranu ilustroval dění v druhém poločase - 0:6.
Posledním střídáním dostali příležitost také Kunc s Martinem Dančákem. Po rohu hostí poté promáchli dva hráči pokus o střelu, aby Imrich bez problémů zavěsil - 0:7.
Hostujícím fanouškům, kterých se sjelo na hřišti soupeře na dvě desítky, poté přidělal vrásky na čele Záleský, který na dvakrát vykličkovat Abdul Momena a nedal domácím příležitost zapsat se do skóre utkání. V tu chvíli již domácí obrana velmi těžko čelila náběhům za obranu, ze kterých zejména těžil všudybyl Moravec. Nejdříve vybídl Kuba Dančák Moravce k dovršení hattricku - 0:8.
A po malé chvíli po kolmé příhrávce Kunce píchl Moravec před gólmanem špičkou do balónu a podél něj zvýšil čtvrtým gólem na 0:9.
Střídající Korec poté protáhl Záleského, ale ten udržel nulu na svém kontě. Martinu Dančákovi se podařilo dovršit pro soupeře nepopulární desítku, ale jeho uklizení míče do prázdné bylo rozhodčími posouzené jako offsidové.

V dalším týdnu přivítají hráči SKMK v neděli 7.4. od 15:30 fotbalisty FK Hrušovany u Brna.

© 2022-23 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!