10. kolo SKMK - Ivančice "B" 8:1 (3:0)

08.10.2023

Střelci gólů: 20. Simr, 30. Ryšavý, 36. Traore, 47. Simr, 61. Simr, 65. Simr, 70. Okleštěk (penalta), 77. Okleštěk

Ivančice B přijeli do Knínic v letošním ročníku již podruhé, koncem prázdnin si v prvním kole poháru odvezli vysokou prohru 6:1. A uvedli se sympaticky, když po nákopu míče na Sitaře šel balón s tečí hostů do zámezí. Rozhodčí ukázal na odkop od brány, ale ivančičtí přiznali teč a SKMK dostalo šanci rozehrávat roh, který ale nezužitkovali. K rohu se dostali také hráči Ivančic, ale Foral hlavou mířil vedle, stejně jako Ryšavý na druhé straně. Po ztrátě balónu soupeře se ve středu hřiště k míči dostal Okleštěk a z první se snažil obstřelit gólmana, střela ale neměla ani výšku ani sílu, aby Nešpůrka překvapila. Oklešťka to povzbudilo a vzápětí vběhl s míčem do vápna, kde ho fauloval hostující obránce. Jelikož Okleštěk faul ustál a dohrál, nechal rozhodčí hru nepochopitelně pokračovat. S tímto se nesmířil zejména Abrahám, který za protesty směrem k rozhodčímu inkasoval žlutou kartu. Situaci po chvíli uklidnil Simr, který po rohu vyskočil nejvýše a otevřel skóre utkání - 1:0.
V další akci hledal Sitař ve vápně Oklešťka, který hlavou sklepnil, ale na dlouhou nohu dorážející Traore již nedokázal překonat v té chvíli velmi dobře chytajícího brankáře Nešpůrka. Házenkářský zámek a rychlé přihrávky po hranici vápna po ose Traore, Abrahám, Dančák zakončil poslední jmenovaný přízemní střelou. Další faul na Oklešťka, tentokráte před vápnem, již rozhodčí posoudil jako úmyslný a Ryšavého přímý kop zapadl přesně k tyči - 2:0.
Dnes při chuti hrajícímu Ryšavému odkopl míč po vniknutí do vápně obránce, po rohu nakrátko a centru Vlčka se mezi obránci prosadil Traore - 3:0.

Vstup do druhé půlky byl velmi svižný, kdy aktivní hru s napadáním ve středu hřiště využil Okleštěk kolmicí na Imricha, po jehož střele do brány se valící míč odkopl obránce jen do Simra a od něj se míč odrazil do brány - 4:0.
Hostující hráči však neskládali zbraně a snažili hrozit rychlými akcemi. K jedné z nich se po uklouznutí Schustera dostal Lengyel, který překonal Záleského, ale jeho střela skončila na břevně. V některých pasážích se hráči SKMK dostávali k ťukané na jeden dotek. Před vlastní bránou se za pomocí Záleského dostávali ze složitých situací, na útočné straně hřiště po ťukecu z jedné strany na druhou vytežili roh, který využil hlavou Simr - 5:0.
Domácím nedělal problém ani rychlý přechod do útoku, který po většinou zakládala dvojice Ryšavý, Okleštěk, z jejichž spolupráce těžil sám před gólmanem Simr - 6:0.
Snaha o rychlou rozehrávku po offsidu hostů vedla k propadnutí záložní řady a sám Knapek proti třem řítícím se protihráčům moc nezmohl, Foral snížil na 6:1.
Další šance domácích přišla z rohů. Nejdříve zkoušel zaskočit Ryšavý přímo z rohu brankáře, ale obránce míč vytěsnil, aby z dalšího rohu neztlumil prudký centr hostující gólman a dorážku proměnil Okleštěk - 7:1
Navýšit narůstající skóre měli chuť nejdříve Okleštěk, poté Simr, ale pokusy obou o překvapení gólmana z velké dálky skončily vysoko nad. Okleštěk sám poté vběhl do vápna, kde byl stažen a sudí nařídil pokutový kop. Sám faulovaný Okli penaltu bezpečně proměnil a uzavřel skóre utkání na 8:1. SKMK využilo zaváhání jak Blučiny remizující v Hrušovanech, tak Židlochovic, které prohráli v Ochozu, k návratu na druhé místo tabulky.

V dalším utkání zajíždějí hráči SKMK do Kupařovic (15. října, 15:00) a za 14 dní hostí v neděli 22. října od 14:30 v derby Veverskou Bítýšku.


-rp-

© 2022-23 Všechna práva vyhrazena SK Moravské Knínice, z.s.
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!